Výsledky „Brněnského“ Nížkova 2012

Dřívě než přejdeme ke konečným výsledkům turnaje, jménem organizátorů chceme poděkovat všem, kteří přispěli k přípravě a hladkému chodu ufobalového turnaje, zejména Matesovi za přepravu velkého množství materiálu a pití na páteční večer, Štyrlovi a jeho teamu, kteří v pondělí ráno prováděli „bílou“ vápnovací práci, všem kteří pomáhali stavět branky a následě i bourat, pražákům za dovoz pátého hřiště, Vojtovi za sehnání píšťalek, Zuzce a Evě za umístění tabulek a rozpisů, Doakovi a Matoušovi za transport dvou hřišť na místo, Orwenovi za dodání výborných a originálních dortů a samozřejmě vám všem, kteří jste se zúčastnili.

Systém turnaje byl letos nastaven tak, že teamy, které se chtěly dostat do finálové skupiny nesměly nikde v průběhu zaváhat a musely se umístit vždy na prvním místě. Doplnění finálové skupiny bylo provedeno o nejlepší dva teamy z druhých míst, což bylo (jak se ukázalo) spíš dílo náhody než ufobalového umění. Žádný systém nevyhovuje všem a určitě i u tohoto se najde spousta lidí, kterým nevyhovoval. Systém letos byl nastaven tímto způsobem, protože jsme kvůli velkému množství velmi kvalitních teamů chtěli vytvořit finálovou skupinu o šesti teamech. A teď už k celkovému pořadí:

1. Hot Dogs
2. Ufobazar
3. Hanebáci
4. Odpad A
5. Šmoulové
6. Orion
7. Tamara
8. Dobrý indián Kelly
9. Chlupatý Bestie
10. Válcovny
11. Odpad B
12. Jak za Mlada
13. Díra v Tichu
14. Telefonní číslo
15. Topinambur
16. Dívčí team
17. Permoníci po opici
18. Treska s prckou
19. Mawadani
20. Selátka
21. Dvojka Brno

Nejlepším střelcem turnaje byl Peťan (Hot Dogs), autor 28 gólů a nejlepším golmanem byl vyhlášen Šáša (Hot Dogs).
Pro jarní turnaj uvažujeme o vyzkoušení profesionálních rozhodčích, kteří by pískali na 3 z 5 hřišť, což by znamenalo zvýšení ceny turnaje na jeden team z 200 na 400 Kč (tedy na jednoho hráče z 25 na 50 Kč), pískání zápasů je dlouhodobě nejkotroverznější věc turnaje, dlouhodobě nemáme dostatek kvalitních rozhodčích a zápasy tak musí pískat i lidé, kteří něchtějí pískat a ví, že jej dobře pískat nebudou, i když se snaží nejvíc jak můžou.

Doplněnou tabulku střelců, stejně jako doplněné historické tabulky a naskenované výsledky turnaje očekávejte za dlouho – nejdříve musí dojít k předání Samovi a následně jeho zpracování těchto dat.

Zatím se můžete podívat na fotky z turnaje :).

Napsat komentář