EPIX

ELEGANCE! PERSPEKTIVA! INTELIGENCE! XÍLA!

Už bylo dost starých a odepsaných týmů, hrajících na pokraji životních sil. EPIX je mladý, elegantní, perspektivní, inteligentní a xilný tým z Brna, který byl založen jakožto příslib mládí do dalších ufobalových let. Možná jej nezdobí mnoho a mnoho let zkušeností, ale o to víc mohou právě takovým týmům zatopit.

V týmu se můžete setkat s těmito osmi hráči:

Doak – účastník sedmi podzimních turnajů je jedním z doaknejzkušenějších článků týmu. Jeho předností je kvalitní zpracovávání přihrávek a čitelnost hry. Ke hře přistupuje vždy s optimismem a dává týmu naději na výhru za jakéhokoliv stavu. Stejně jako ostatní, i Doak je nepostradatelným článkem týmu.

maenvin Maenvin – Brankář, který má na svém kontě již mnoho úspěchů. Tím největším je zejména chycená penalta ve finále jarního turnaje roku 2012, ve vypjatém a nervydrásajícím souboji, ve kterém jeho tehdejší klub porazil svého soka a pokračoval tak v úspěšné cestě za čtyřmi zlatými jarními medailemi v řadě. V krušných chvílích tým stojí pouze na něm a on se nebojí si to přiznat a tým podržet.

Wizy – mnohými lidmi nedoceněný, avšak oblíbený wizyhráč s širokou fanouškovskou základnou. Nikdo neví, proč se rozhodl opustit svůj bývalý klub a usadit se právě v EPIX, ale lidé se domnívají, že hledal tým s vyššími ambicemi a nadějemi na větší úspěch v budoucnu.

Rowis – Jeho přezdívka v ufobalovém undergroundu je Rowis Smrtící Forhand. Kdyrowisž si řekne, že vám vymete „vingl“, tak vám ho prostě vymete a vy s tím nic neuděláte. Soupeři se na jeho střely často připravují, bohužel pro ně však neúspěšně. Skauti týmu EPIX vyhlédli tohoto hráče nejen kvůli jeho střelám, ale i díky je ho drsné vizáži, která zažene nejednoho protivníka.

Igren – jeden ze dvou mladých talentů, kterého naši skauti vyhlédli. igrenPověst střelce ho provázela již v mládežnických kategoriích a tak tým EPIX doufá, že potvrdí formu i v mužích. Dobrou zprávou pro tým je, že v letní přípravě se střelci dosti dařilo.

 

Peax – čím vípeaxce mladé krve, tím lépe. V zámořských ufobalových soutěžích už se o něm mluví jako o budoucí hvězdě. Popularitu v zahraničních novinách mu zřejmě zajistil jeho přehled a dokonalé přihrávky i ve vypjatých zápasech. Fanynky si už taky stihl podmanit, ale ještě se má co učit od Wizyho. Uvidíme brzy i nějaký „Peaxův fanklub“?

SchepetchepetŽena, která se nebojí zkrotit i nezkrotné ufo a termíny jako tvrdost, rychlost, odvaha nebo výhra jí nejsou vůbec cizí. Jako jediné ženě v historii ženského ufobalu, se jí povedlo vyhrát jarní turnaj čtyřikrát v řadě. Její zkušenosti a odhodlanost je to, co by každý tým ve své hrající dívce chtěl vidět. Bohužel, Schepet je jen jedna a je právě v EPIX.

Geancgeacyy – Jedna krev, jedna povaha. Jelikož se jedná o mladší sestru výše zmíněné hráčky, nemůžeme se divit, že všechny zmíněné ufobalové vlastnosti podědila. Když se jí však zeptáte, neřekne vám to. Její skromnost nezná hranic. Když už se najde nějaká slabina na její hře, tak ji přijme a tvrdým tréninkem a pracovitostí se ji snaží odstranit.

bris na web

Nejnovější akvizicí mladého a perspektivního týmu je zkušená legenda slyšící na jméno Bris. Hráč, ostřílený nejspíše největším počtem turnajů ze všech hráčů EPIX, vyčnívá zejména svou důslednou obranou na hrotu kulaté zóny a svižnou nečekanou střelou. Zejména jeho důsledná práce je to, co nově složenému týmu chybělo. Podaří se mu pomoci vynést EPIX na vrchol ufobalových soutěží?

Pro lepší interakci se samotnými hráči, jsme si dovolili nahlédnout na tréninku do kabiny a položit každému hráči jednoduchou otázku – v čem vidí sílu týmu EPIX?

 

No, zajímavá otázka. Myslím, že síla není v jednotlivcích. Je to v celém týmu. V souhře. Jsme lidi, co spolu jezdí na tábory a společně toho hodně odehráli. Navzájem se známe a tak. Takže si myslím, že síla EPIX je v sehranosti. (Doak)

Hmm… Ve spoustě věcech, ale nejsilnější stránka našeho týmu je v tom, že jsme schopni se poměrně rychle učit a máme v rukávu nejedno překvapení pro naše protivníky. (Maenvin)

Na takovou otázku mi v hlavě vyskočí hned jedna věc a to, že já vidím sílu EPIX v našem podání a vzhledu. (Wizy)

Tak já to vidím jednoznačně v mládí a talentu všech členů týmu. Myslím, že v tom je naše síla. (Rowis)

Podle mě je to ve spojení dobré útočné síly s precizní obranou.  (Igren)

Jelikož jsem nováček v oblasti „dospěláckého“ ufobalu, tak do toho ještě tolik nevidím. Ale co jsem si tak stihl všimnout tak v dobrým pohybu v útoku a v tom, že když se blbě umístíme tak to nebude taková tragedie, protože zkoušíte mladé hráče jako mě nebo Igrena. (Peax)

Já vidím sílu našeho týmu v potenciálu, v tom že jsme mladý tým a že jsme flexibilní. Taky si myslím, že sesterský pár holek je hrozně cool! (Geancy)

No, když se na tou otázkou zamyslím tak (přemýšlí), asi vidím sílu v mládí a rychlosti. Tyto dvě týmové vlastnosti jdou spolu ruka v ruce. (Schepet)

Naše síla je v tom, že jsme zkušení z minulých let. Zejména díky Vazounovi, který nás toho hodně naučil, Také méme Wizyho, který je klíčový článek pro podporu v týmu. Taky máme mě, myslím, že hraju dobře, skoro tak jako Doak. Pak máme Maenvina, který chytne hodně penalt a Geancy, která poslechne vše, co jí řekneme. Když se to skloubí, jsme hodně silní. (Bris)

ROK 2014

Týmové úspěchy:

Zdá se to být až neuvěřitelné, ale i přes to, že byl tým složen teprve o letních prázdninách v roce 2014, stihl již posbírat velké úspěchy. Poprvé se EPIX představili na půdě nížkovského pole, kde potrápili řadu favorité a nakonec
vybojovali neuvěřitelně dobrý výsledek v podobě čtvrtého místa!

naweb

Složení: Doak, Maenvin, Wizy, Rowis, Schepet, Geancy, Peax, Igren.

ROK 2015

Hned o pár měsíců později, konkrétně 25. 1. 2015, se hráči ve fialových dresech odhodlali přihlásit na halový turnaj, který se konal v Jedovnicích na palubovce místní středoškolské haly. A výsledek? Historicky první místo na ufobalovém turnaji. To, co se některým favorizovaným klubům nedaří získat už řadu let, tedy prvenství, sfoukli EPIX již při své druhé účasti na soutěži mezi hráči s létajícím kulatým nesmyslem.

brisnaweb

Složení: Doak, Maenvin, Bris, Wizy, Schepet, Geancy, Peax

ROK 2016

Fialovodresí hráči odehráli další dva turnaje. Na jaře 2015 se v Zamilovaném hájku museli smířit až se sedmou příčkou a celek nosící hrdě nápis EPIX na své hrudi musel skousnout nemalé zklamání.

Ani halový turnaj v únoru 2016 nedopadl zcela dle představ. Parta kolem kapitána Doaka nestačila dvakrát na lepšího soupeře a nakonec se umístila na bronzovém stupínku.

Pro ufobalisty s fialovými dresy se chystá úplně nová výzva v podání jarního turnaje, který se uskuteční 28. 5. 2016 a EPIX se poprvé od svého založení představí vůbec v té největší síle. Postu kapitána se vzdal jeden ze zakladatelů Doak a přenechal jej zkušenějšímu a více zapálenějšímu členu týmu. Co si o tom myslí ostatní hráči?

Rowis: Myslím, že to byl od bývalého kapitána skvělý taktický tah, protože upevnil Schepetinu pozici v Epixech a třeba jí konečně přejdou móresy, že by hrála s jiným týmem, když je teď naše kapitánka.

Maenvin: Jsem zvědav, jak to bude vypadat, protože to bude má první kapitánka po lidech jako Bris a Doak a myslím, že to bude zajímavý turnaj.

Wizy: Myslím si, že Schepet jako jedna z mála holek má skutečně dostatek zkušeností na to být nejen kapitánem na vzhled, ale i tím hlavním členem týmu co udává styl hry. Pro Epix to bude zajímavá změna.

Peax: Myslím, že je to super nápad. S kapitánem jako je Schepet určitě vyhrajeme jarní turnaj.

Geancy: Je to šok, ale sestra pro tým žije, takže si ani nedokážu představit kdo jiný by měl Doaka zastoupit. Samozřejmě jsem na ni patřičně hrdá!

Igren: Myslím, že po Doakovi je to naprosto logická volba. Je to silná osoba, co žije pro tým. Doufám, že bude i dobrá velitelka. Zkušenosti na to má.

Vše pak zakončil stručně a jednoduše zkušený forvard a bývalý kapitán jednodo z nejlepších týmů v historii ufobalu, tedy Ufobazaru.

Bris: Běda mužům, kterým vládne žena. Ale Schepet není zas tak úplně žena.

 

Napsat komentář