Menu Zavřeno

Úspěchy Chlupatých bestií

Článek od Oriaka, původně pro časopis Ajeťák

Chlupaté Bestie: Willy – Rowis, Ithrig, Cille, Oriak, Císař, Fatoo, Ster, Maurie, Geancy

Nastal zase podzim a byla doba konání každoročního celorepublikového turnaje v ufobale v Nížkově. Avšak děly se věci a turnaj se přesunul do Brna na bývalé baseballové hřiště pod lomem na Hádech. Předpověď počasí byla všelijaká, ale přes lehce propršené dopoledne bylo slunečno, později odpoledne přišel malý deštík, ale nikoho neodradil od zápasů, hrálo se pořád.

Tým Chlupatých bestií nastoupil v podobné sestavě jako na jarním turnaji, avšak pár hráčů nedošlo, naopak pár nových přišlo, takže opět stejný počet hráčů Bestie jako na jaře – 10. Hnedka první zápas nastoupily Bestie na těžkého soupeře, hráče v růžovém trikotu mající skvělé ufobalové zkušenosti – Tamaru. Bestie se po celý zápas držely, avšak v posledních 3 minutách dostaly tvrdý úder v podobě 4 gólů a Tamara urvala vítězství poměrem 7:3. Do dalšího boje nastoupily Bestie na výrazně slabšího soupeře, který došel na turnaj prvně – Permoníci po opici. Tým složený z hráčů frisbee, kteří možná ufo drželi poprvé, ale ze začátku udělal průvan. Po bleskové akci si urvali vedení 1:0 nad Bestiemi. Bestie však nechtěly zůstat pozadu a pustily se do soupeře nelítostně a začaly padat góly. Střelecky bohatý zápas skončil 8:2 pro Bestie! Díky této výhře se černě oděné Bestie dostaly do lepší postupové pozice. Začala skupina, která určila, do jaké finálové skupiny Bestie postoupí.
Další zápas čekal roztrhaná trička proti nelehkému soupeři z Prahy, který nakonec skončil na třetím místě – Hanebáci. Bestie se do zápasu pustily velice dobře. Bronzový tým ze začátku nasázel několik gólů za záda vysoké Bestie Willyho, avšak to neznamenalo hladký průběh zápasu. Bestie se rvaly jak se patří. Skvělý pražský gólman nebyl neprůstřelný a gól od gólu začal být víc nervní a líp se dávaly góly. Čas ale není nekonečný a po závěrečném písknutí Hanebáci vyhráli v poměru 6:4. Bestie to však braly jako dobře odehraný zápas, nečekaly tak těsný rozdíl. Další soupeř ve skupině byli modře odění hráči – Díra v tichu. Černá zeď v podobě zónících Bestií nedovolila soupeřovi často střílet a naopak často útočit. Bestie během 14 minut šestkrát rozvlnily síť Díry v tichu a svou síť jen dvakrát neubránily. Konečný výsledek byl tedy 6:2 ve prospěch Bestií. Dále v této skupině byla Tamara, ale skóre se započítávalo z první skupiny, takže další zápasy této skupiny se nehrály. Díky jednomu vítězství Bestie postoupily do skupiny o konečné umístění 7.-12. místo. Už to chtělo hrát naplno, aby bylo umístění co nejlepší. První soupeř zde byl tým zeleně oděných studentů středních škol a kvalitních ufobalistů – Jak za mlada. Byl to napínavý souboj až do konce. Ani jeden z týmů se nedostal do více jak dvoubrankového vedení a výsledné skóre bylo těsné. Kvalitní zóny i útoky – na obou stranách měli co dělat.
Posledních pár chvil se Bestie ujaly vedení o jeden gól a do závěrečného hvizdu nemohly ani na chvíli polevit. Ten však přišel brzy a Bestie vyhrály první zápas skupiny o konečné umístění. Další zápas ale nebyl ani trochu stejný. Znovu se střetly s růžovými hráči týmu Tamara. Nepozornosti při hlídání „brejkařů“ stály Bestie i možnost výhry. Díky bleskovým útokům Tamary Bestie utrpěly jasnou porážku 3:10 a ztratily naději vyhrát skupinu a 7. místo. Ale turnaj ještě nebyl u konce! Následoval další soupeř, složený převážně z hráčů z Prahy – Dobrý indián Kelly. Indiáni se nebáli míchat zónu a proskakovat jí, a to jim přineslo vítězství. Bestie využily pár ze svých šancí, ale nestačilo to ani ke zdramatizování zápasu a Dobří indiáni vyhráli 7:3. Po tomto zápase se Bestie nabudily na poslední dva zápasy a snažily se urvat to nejlepší, co ještě bylo možné získat. Následoval zápas s již oslabeným týmem, kterému chyběla holka v týmu, takže mohli hrát jen 4 v poli – Válcovny. Hráči měli očividně naspěch pryč z turnaje, když kontumovali následující zápas, ale proti Bestiím chtěli ještě nastřílet pár gólů i v oslabení o jednu hráčku. Bestie byť v převaze měly značné potíže s bráněním této útočící čtyřky. Podceněním oslabeného soupeře a polevenou hrou inkasovaly černá roztrhaná trička první branku. Byla to „facka“ na probrání a uvědomění si, že tento zápas musejí vyhrát. Bestie se dostaly do útoku a využily příležitosti a srovnaly. Další gól spadl zase do brány Válcoven. Ty však odpověděly brzy a znovu srovnaly. V druhé polovině druhého poločasu Bestie potřetí překonaly brankáře Válcoven, což znamenalo důležitý gól chvíli před koncem zápasu. Avšak nehlídaný útočník dostal před koncem talíř a prostřelil bestiálního brankáře. Jak se po reklamaci kapitána Bestií ukázalo, čárový rozhodčí uznal, že rozehrávka před gólem byla ze špatného místa a špatně zahraná, takže se opakovala, ale tentokrát gól nepadl a byl konec zápasu. Bestie s potížemi vyhrály 3:2.
A byl tu poslední zápas. Červený tým, známý, bojový a tvořen více holkami v poli – Odpad B. Odpad se však nebál střílet, když měl příležitost, ale spousta uf letěla mimo nebo do hlídaného prostoru brankářem. Dva talíře ale vletěly do sítě. Nebyly to ale jediné dva góly zápasu. Na druhé straně ufa lítala taky všude možně, ale do brány zalétla víc, jak dvakrát. Konkrétně pětkrát, a to Bestiím přivanulo další, poslední vítězství a deváté místo na turnaji z 21 týmů. Oproti turnaji na jaře Bestie hrály stejnou porci zápasů, ale vyhrály jich víc a posunuly se o 7 míst dopředu. Tak skvělý výsledek snad před turnajem ani nečekaly.
Co Ufobazar?
Na letošní „Nížkov“ byl Ufobazar oslaben o kapitána, který je mimo Českou republiku – Brise. Jeho úkol kapitána přebral Doak a do hřiště místo něj nastoupil Wizy. Ufobazar od začátku neměl větší problémy, dařilo se mu vyhrávat zápasy. Až ve skupině o konečné umístění, kde bojoval Ufobazar o 1.-6. místo přišly komplikace. Žlutě odění ufobalisté s hlavou mimozemšťana na tričku nezvládli zápas proti Pražskému týmu Hanebáci, kterým podlehli jako pár zápasů před nimi i Bestie. Další nepovedený zápas sehrál žlutý celek proti Brněnskému týmu, letošnímu zlatému týmu, Hot Dogs. Mistři si nenechali nic líbit a Ufobazar porazili a na závěr zvedli nad hlavu vítězný pohár. Ufobazar nedotáhl hattrick v podobě 3 vyhraných turnajů v řadě a po dvou nezmarech se umístil na krásném druhém místě!

Related Posts

Napsat komentář